You are here:  / Edukacja i Nauka / Powtórka z wiedzy – korepetycje

Powtórka z wiedzy – korepetycje

Powtórka z wiedzy – korepetycje

Mądre powiedzenie brzmi, że im więcej się uczymy to tym bardziej więcej zapominamy. Czy to prawda? Sądzę, że każdy z nas miał lub ma problemy z przyswajaniem sobie wiedzy, nie ważne z jakiej dziedziny. Fakt jest taki, że im więcej musimy się nauczyć, zapamiętać tym bardziej nie możemy się skupić i dużo zapominamy.

Najlepiej kiedy wiedza jest przyswajana stopniowo, a później utrwalana. W ten oto prosty sposób uczymy się tak naprawdę mniej, a więcej umiemy. Także nie sztuką jest się uczyć, ale sztuką jest uczyć się z głową. Do tego dobrze jest mieć kogoś, jakąś zaprzyjaźnioną osobę, z którą można by było dany materiał przećwiczyć. Dobrze jeśli jest to osoba dość bliska, zaufana. Może to być kolega bądź koleżanka z klasy. A co jeśli nie mamy akurat nikogo takiego?

Z pomocą przychodzą nam korepetytorzy. Ludzie, którzy za pieniądze pomogą nam przećwiczyć dany materiał, poduczą, pomogą wspiąć się na wyrzyny wiedzy, które do tej pory były dla nas nie osiągalne.

Nic jednak nie jest za darmo jak powszechnie wiadomo. Za dobrą pomoc trzeba dobrze płacić. Ważne w tym momencie jest to, żeby wybrać odpowiednią osobę, z odpowiednim podejściem. Nie chcemy bowiem, żeby nauka była jakimś koszmarem, z kimś kto nie ma dobrego podejścia albo zwyczajnie nie umie w prosty sposób przekazywać posiadanej wiedzy, znaczy jest kiepskim nauczycielem.

Decydując się na poważny krok i sięgając po korepetycje musimy podejść do tego rozwarznie. Decyzja musi być przemyślana, nie może być podejmowana pod wpływem impulsu. Musimy przeanalizować za i przeciw. Dopiero na samym końcu się zdecydować.