You are here:  / Edukacja i Nauka / Laboratorium wzorcujące

Laboratorium wzorcujące

Proces wzorcowania jest to specjalistyczna usługa, jaka ma na celu zweryfikowanie poprawności realizacji pomiarów przez danego typu sprzęty. Specjalistycznych urządzeń jest obecnie na rynku cała masa, ale nie ma żadnej pewności, iż te konkretne narzędzia, jakie akurat my posiadamy naprawdę działają na najwyższym poziomie i zapewniają maksymalną solidność oraz precyzję.

Nie byle gdzie

Przeprowadzenie wzorcowania opiera się natomiast przede wszystkim na wykorzystaniu do tego odpowiednich warunków stwarzanych w fachowo przygotowywanych placówkach takich jak na przykład laboratorium wzorcujące. Dzięki takim właśnie miejscom możliwe jest dokonywanie kontroli osprzętu. Dziedzin wzorcowania może być natomiast kilka, a wśród nich chociażby długość oraz siła.

Konkretne przyrządy

Wzorcowaniu podlegają obiekty różnorodnego typu. Wśród nich są często rozmaite czujniki, profesjonalne urządzenia technologiczne, maszyny wytrzymałościowe czy sita. Wszystkie one muszą bowiem działać bez zarzutów i dzięki wykonaniu wzorcowania jest to realne.