You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Jak ćwiczyć mózg?

Jak ćwiczyć mózg?

Udoskonalenie mózgu
Jak ćwiczyć mózg? Istnieje wiele ćwiczeń, dzięki którym można usprawniać pracę mózgu. Aby sprawnie funkcjonować, mózg musi otrzymywać regularny trening. Jeśli człowiek chce zachować bystrość umysłu oraz stawać się bardziej inteligentnym wskazane jest wspieranie mózgu poprzez ćwiczenia treningowe.
Regularne pobudzanie dużej ilości zmysłów powoduje wytężenie pracy mózgu. Poniżej zostały wymienione niektóre ćwiczenia, które wspierają i rozwijają mózg.
1. Mycie zębów niedominującą ręką – badania udowodniły, że częste używanie niedominującej ręki podczas mycia zębów zmusza mózg do tworzenia nowych ścieżek neuronów. Proste i łatwo wchodzące w nawyk ćwiczenie to trzymanie szczoteczki do zębów w ręce niedominującej podczas ich mycia.
2. Uczenie się nowych zapachów – jeśli mózg jest przyzwyczajony, że z rana czuje aromat kawy, herbaty lub papierosa to należy zmienić ten nawyk. Należy po wstaniu z łóżka powąchać perfumy lub pachnący kwiatek.
3. Czytanie na głos – dobrym treningiem dla mózgu jest czytanie na głos. Dzięki temu zmusza i pobudza się inne obszary mózgu do działania, które podczas cichego czytania pozostają bierne.