You are here:  / Edukacja i Nauka / Długoterminowa prognoza dla Raków

Długoterminowa prognoza dla Raków

Wkrótce czeka nas najkrótsza noc w roku. W wielu kulturach przypisuje się jej magiczną moc, bądź wykorzystywana jest do pielęgnowania ludowych tradycji. Wspomnieć wystarczy choćby puszczanie wianków na wodzie, szukanie kwiatu paproci czy cielesne uciechy w Noc Kupały. To szczególny czas dla osób urodzonych latem. Sprawdźcie też co czeka Was w drugiej połowie 2012 roku.

21 czerwca to dzień wejścia Słońca w znak Raka. Najbliższe miesiące powinny przynieść wiele osobistych wydarzeń osobom urodzonym na początku kalendarzowego lata. Bieżący zodiak europejski prognozuje im jednak nie tylko pomyślność. Jednak należy od razu nadmienić, że Raki, jak chyba żaden inny znak, potrafią błyskawicznie podnosić się po porażce. Jeśli należysz do tego szacownego grona, weź sobie do serca przede wszystkim jedną uwagę, przewijającą się w rozmaitych horoskopach. Dotyczy ona uczuć. Nie warto kontynuować ewentualnej, toksycznej relacji, jeśli dla obu stron jest ona wyniszczająca. Lepiej zawczasu zakończyć nieudany związek, niż brnąć dalej w pełną przykrości sytuację.

Nadchodzące miesiące to również szansa na zdecydowaną poprawę Twoich finansów. Jeśli zaczniesz już teraz szukać lepszej pracy lub pragniesz dokonać większych inwestycji, lato będzie w przypadku Raków najlepszą porą roku. Na efekty nie trzeba będzie zbyt długo czekać. Najpóźniej w listopadzie powinieneś zebrać owoce swoich starań. Szczególnie skrupulatnie zaplanuj sobie lipiec. To miesiąc, w którym należy Ci się dłuższy urlop i oddech od codziennej rutyny. Musisz wykorzystać go do naładowania własnych baterii oraz podjęcia nowych działań, nie związanych z dotychczasową pracą zawodową.

Raki powinno do końca tego roku szczególnie dbać o swoje zdrowie. Wszelkie kontuzje, choroby wewnętrzne a nawet skaleczenia mogą mieć daleko idące konsekwencje. Waszym organizmom będzie trudniej niż zwykle zwalczać dolegliwości. Podobnie rzecz ma się z psychiką. Unikajcie stresujących sytuacji, a przede wszystkim osób, do których nie macie pełnego zaufania. Dotyczy to zwłaszcza wakacyjnych przygód. Lepiej zrelaksować się w gronie starych przyjaciół, niż ryzykować niepewne kontakty z obcymi ludźmi. Ostrożność powinna być Waszą główną domeną przez następne kilka miesięcy. Bardzo pomyślnie zapowiadają się ostatnie tygodnie roku. W tym czasie zapadną korzystne dla Was rozstrzygnięcia w kwestiach, które od dłuższego czasu nie dają Wam pełnego spokoju. Następnym razem dowiecie się z kolei, co szykuje dla Raków następny – 2013 rok – według wielu astrologów przełomowy dla dużej części ludzkości.